• Digitális tanuló - Digitálny žiak

• Sikeresen elindult a Digitálny žiak (Digitális diák) projekt

Az alap - és középiskolásoknak szóló projekt keretében több mint 152 ezer diák kaphat anyagi hozzájárulást új számítógép vagy táblagép vásárlásához.

Ki jogosult a támogatásra?

az anyagi szükséghelyzetben élő tanulók (a háztartás tagjainak jövedelme nem éri el a létminimumot).

azok a tanulók, akik egy tanácsadói és prevenciós intézmény nyilatkozatával rendelkeznek arról, hogy sajátos nevelési igényeik kizárólag a szociálisan hátrányos környezetben való fejlődésükből erednek.

azok a tanulók, akik egy olyan háztartás tagjai, amelynek bevétele nem haladja meg a mediánbér 60%-át (jövedelemigazolás vagy a munkanélküliséget igazoló dokumentum alapján)

A középiskolák első évfolyamos diákjai (a 2022/2023-as tanévben), beleértve a 8 osztályos középiskolák ötödik évfolyamos tanulóit is.

Hogyan kérvényezzük a támogatást?

A tanulók és gondviselőik június végéig pályázhatnak támogatásra új digitális technológia beszerzéséhez. A támogatás igényléséhez töltse ki a www.digitalnyziak.sk oldalon található regisztrációs űrlapot.

• Választások az iskolatanácsba - Voľby do Rady školy

• Értesítés – VÁLASZTÁSOK AZ ISKOLATANÁCSBA

A Dernői MTNY Alapiskola igazgatósága választásokat hirdet az intézmény Iskolatanácsába, mivel az Iskolatanács mandátuma lejár. Az Iskolatanács tagjainak választására 2023. április 17-én kerül sor az alábbi időpontokban:

- a pedagógusok választása 07:10-kor (tanári szoba)

- a nem pedagógiai alkalmazottak választása 07:30-kor (iskolai ebédlő)

- a szülők választása az iskolai műhelyben 13:10-kor, ismétlő választás 13:45-kor.

Minden szavazásra jogosult személy javasolhat jelölteket az Iskolatanácsba a választások kezdetéig. A jelölést elfogadó személyek a választás kezdete előtt leadandó formanyomtatványon erősítik meg részvételüket, melyet 2023 április 3 – tól április 13 – ig, 09:00 óráig vehetnek át az igazgatói irodában.

Oznam - VOĽBY DO RADY ŠKOLY

Riaditeľstvo školy oznamuje, že sa dňa 17.04.2023 uskutočnia voľby zástupcov do Rady školy pri Základnej škole s VJM Drnava, v budove Základnej školy s VJM, č.105, 049 42 Drnava, a to nasledovne:

- pedagogickí zamestnanci – 17.04.2023, o 07:15 hod. – zborovňa,

- nepedagogickí zamestnanci – 17.04.2023, o 07:30 hod.  – školská jedáleň,

- zákonní zástupcovia  žiakov ZŠ – Drnava s VJM – 17.04.2023, o 13:15 hod. – šk.dielňa

Návrh na kandidáta do volieb RŠ je možné predložiť spolu so súhlasom kandidáta v písomnej alebo ústnej podobe od 03.04.2023 do 13.04.2023 do 09,00 hod. v riaditeľni Základnej školy s VJM Drnava.